Вести од Макфакс
Претходна Страна 1 од 1 Следна
Израелските безбедносни сили усмртиле двајца Палестинци на Западниот брег, на десеттиот ден од операцијата покрената поради исчезнувањето на тројца еврејски тинејџери за кои Израел смета дека се грабнати од палести......
16:20, 22-Jun-2014, Макфакс
Возачот на Мерцедес, Нико Розберг, победи на тркта за Големата награда на Австрија, осма во годинешното првенство на Формула 1. Розберг ја забележа третата победа оваа сеозна, шеста во кариерата.
15:55, 22-Jun-2014, Макфакс
Германските индустриски гиганти заработувале со експлоатација на заробениците во концентрационите логори за време на Втората светска војна, пишува еден од најпопуларните магазини WirtschaftsWoche.
15:42, 22-Jun-2014, Макфакс
Британскиот премиер Дејвид Камерон е подготвен да ги принуди своите колеги од Европската унија преку гласање да се изјаснат за името на идниот претседател на Европската комисија, доколку бидат истрајни во наметнувањ......
15:33, 22-Jun-2014, Макфакс
Украинскиот претседател Петро Порошенко го изложи во неделата пред нацијата својот мировен план за побунетиот исток, кој вклучува дијалог со проруските бунтовници кои не сториле „ниту убиство ниту мачења" со кој сак......
15:10, 22-Jun-2014, Макфакс
Како и во секое друго и во училиштето за спонзоруши ќе има предавања, но тие ќе бидат фокусирани на сексуалност и на пластични операции, пишува Mirror.
14:39, 22-Jun-2014, Макфакс
Секоја година светот избира најгрдо куче. Оваа година победник е двегодишниот Пинат, чии бело-кафени влакна, изгубен поглед и неугледни заби, само ја кријат неговата исклучителна личност.
14:06, 22-Jun-2014, Макфакс
Израелскиот министер за надворешни работи Авигдор Либерман се закани дека ќе го протера Роберт Сери, координатор на Обединетите нации за мировниот процес на Блискиот исток, бидејќи ја предложил својата помош во тран......
13:38, 22-Jun-2014, Макфакс
Повеќе од 400 илјади француски средношколци директно му се обратија на тамошното министерство за образование со потпишување петиција со коешто се бара прекин на „колежот" по испитот од математика за кој сметаат дека е......
13:13, 22-Jun-2014, Макфакс
Мотоциклистите се соочуваат со висок ризик од смртоносни повреди, а повредите на главата и вратот се главна причина за смртност на 75 проценти од загинатите мотоциклисти во Европа, а тој процент во некои европски земји......
12:37, 22-Jun-2014, Макфакс
Три дуќани и една книжарница изгореле во пожар во сабота вечер во скопската населба Чаир.
12:14, 22-Jun-2014, Макфакс
Министерството за внатрешни работи ги објави условите за влез во земјите од Европската унија, во однос на тоа колку парични средтва треба да поседувате за влез и престој во секоја земја членка поединечно.
11:18, 22-Jun-2014, Макфакс
Претходна Страна 1 од 1 Следна
  
Економски портлет
FTSE 100 (England)
DAX (Germany)
CAC 40 (France)
SPI (Switzerland)
BEL 20 (Belgium)
AEX (Netherland)
MIB (Italy)
20,488.75
IBEX 35 (Spain)
MICEX (Russia)
Athex (Greece)
ISE-100 (Turkey)
Belex 15 (Serbia)
2,080.13
MBI10 (Macedonia)
1,634.30
Crobex (Croatia)
208.52
Sofix (Bulgaria)
4,634.04
SBI20 (Slovenia)
11,394.55
Shanghai SE (China)
CSI 300 (China)
HS (Hong Kong)
Nikkei 225 (Japan)
Topix (Japan)
ASX 200 (Australia)
BSE Sensex (India)
Dow (US)
S P (US)
Nasdaq (US)
S P/TSX (Canada)
Bolsa (Mexico)
Bovespa (Brazil)
Merval (Argentina)

Светски Наслови
Игри
Контакт: